Vanwege de groei van onze vereniging zijn we op naar een nieuwe schakel binnen ons team van professionals. Een superleuke, inhoudelijke functie binnen de leukste sector die er bestaat, die van de kinderen en kinderopvang. We gaan een mooie toekomst tegemoet en hebben jouw kennis en kunde nodig om nog mooiere dingen te kunnen doen. Daarom zoeken we een:

Strategisch Adviseur, 28-32 uur per week
(minder contracturen per week is bespreekbaar)

Jouw speelveld

 • Je ontwikkelt visies, strategieën en oplossingsrichtingen aangaande de deskundigheidsgebieden van de BMK en hun betekenis voor relevante politieke en maatschappelijke vraagstukken. Dit doe je op basis van de laatste trends, wetenschappelijke inzichten uit binnen- en buitenland en door verbindingen te leggen met kenniscentra binnen en buiten de sector;
 • Je bent een professionele en strategische gesprekspartner en weet verbinding te leggen tussen maatschappelijke ontwikkelingen, de politieke context en de kinderopvangbranche. Zo kun je de BMK op zijn best extern vertegenwoordigen. Je bent je daarbij bewust van de impact op kinderen, ouders, de branche, alsmede de invloed op de bedrijfsvoering van elk aangesloten lid;
 • Je signaleert ontwikkelingen binnen en buiten de sector kinderopvang en in de maatschappij en kunt deze vertalen in vernieuwende strategische doelstellingen. Je bent mede verantwoordelijk voor de verbinding en de aansluiting van de uitwerkingen op de dienstverlening op korte en (middel-)lange termijn.
 • Je levert een belangrijke bijdrage aan het verder uitbouwen en realiseren van de visie van de BMK en weet dit goed mondeling en schriftelijk te verwoorden;
 • Je levert een belangrijke bijdrage aan de standpunten die de BMK op actuele beleidsgebieden in zal nemen. Je bent in staat om ingewikkelde vraagstukken te doorgronden, analyseren en inhoudelijk verder te brengen en deze zelfstandig uit te voeren;
 • Je bent goed in het signaleren van nieuwe strategische kansen en weet deze in succesvolle samenwerkingen om te zetten;
 • Je rapporteert aan de voorzitter en adviseert het bestuur m.b.t. inhoudelijke vraagstukken. In overleg vervang je de voorzitter tijdens externe gesprekken.

Jouw achtergrond

 • Academisch werk- en denkniveau met relevante werkervaring;
 • Je hebt ervaring in het publieke domein: je begrijpt besluitvormingsprocessen binnen de sector, het publieke domein en de overheid werken en hoe deze leiden tot beleidsvorming;
 • Door een sterk ontwikkelde antenne voor politiek-bestuurlijke verhoudingen gecombineerd met actief stakeholdersmanagement en een goed opgebouwd en onderhouden netwerk kun je effectief schakelen tussen diverse niveaus binnen het externe krachtenveld;
 • Je werkt graag samen met anderen, maar kan ook goed zelfstandig excelleren. Je bezit een gezonde dosis assertiviteit om initiatief te nemen en, gevraagd en ongevraagd, met (verrassende en vernieuwende) voorstellen te komen;
 • Kennis van en ervaring met inhoudelijke vraagstukken in de kinderopvang is een pre;
 • Affiniteit met of kennis van de pedagogiek heeft natuurlijk onze voorkeur;
 • Zelfstandige, slagvaardige, kritisch opbouwende, creatieve en verbindende persoonlijkheid met een proactieve werkhouding. Je begrijpt dat dit geen 9 tot 5 baan is en dat je veel onderweg bent;
 • Je bent maatschappelijk betrokkenheid en zit vol enthousiasme om maatschappelijke kinderopvang succesvol te positioneren en op alle niveaus te laten schitteren.

Informatie over de arbeidsvoorwaarden, de BMK & hoe je kunt reageren lees je in  de download van de vacature (PDF)

Deel dit nieuwsbericht